Uproszczone oferty realizacji zadań publicznych
29 sierpnia 2018
Uproszczone oferty realizacji zadań publicznych

28 sierpnia 2018 r. Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował 3 uproszczone oferty realizacji zadań publicznych złożone przez organizacje pozarządowe z zakresu: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej

1. Stowarzyszenie Stanisławowska Inicjatywa Sąsiedzka, oferta realizacji zadania pn. "Młodzi duchem i piosenką”.

„Młodzi duchem i piosenką” to program dla seniorów mający na celu integrację i międzypokoleniowy dialog. W ramach planowanego programu będą realizowane 4 akcje.

Program rozpocznie się Piknikiem Rodzinnym w Stanisławowie Drugim dnia 9 września b. r. na którym prezentować będą swoje talenty wokalne młodzi wykonawcy i aktywni seniorzy. W Pikniku Rodzinnym w Stanisławowie Drugim weźmie udział ok.150 osób.

Kolejnym puntem programu jest wspólny wyjazd na XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej do Kozienic 27 września. Dzięki temu seniorzy będą mieć możliwość zintegrowania się z lokalną społecznością. W wyjeździe udział weźmie około 25 osób.

Kolejnym etapem aktywizacji seniorów będą warsztaty w dniu 4 listopada b. r. pod tytułem ”Symbole Narodowe”, przygotowujące do obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Przewidziana liczba uczestników to ok. 25-30 osób.

Koncert i wspólne śpiewanie piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego zaplanowane na 11 listopada b. r. w Filii GOK w Stanisławowie Drugim kończy cykl 4 etapów akcji. Na tym ostatnim spotkaniu zostaną utrwalone rezultaty osiągnięte na poprzednich etapach. Udział weźmie około 50 osób.  Udział w całym programie jest bezpłatny - informację ustalono telefonicznie z wnioskodawcą.

- wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

2. Stowarzyszenie Legionowska Akademia Sportów Walki, oferta realizacji zadania pn. „Organizacja turnieju pucharu Polski w taekwondo olimpijskie Legionowo Cup”.

Stowarzyszenie Legionowska Akademia Sportów Walki  złożyła uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego na wsparcie zadania pn. "Organizacja turnieju Polski w taekwondo olimpijskim Legionowo cup". Turniej odbędzie się w terminie 19.10.2018 do 21.10.2018. Zawody rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec/senior. Zawody odbędą się na hali widowiskowej Arena Legionowo. Impreza objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. W turnieju weźmie udział około 20 zawodników z Legionowskiego klubu we wszystkich kategoriach wiekowych. Do rywalizacji podczas dwóch dni zawodów przystąpi ok. 600 zawodników z całej Polski, wśród nich mistrzowie Polski, mistrzowie Europy, medaliści Pucharów Świata oraz pośród trenerów i goście znani sportowcy i olimpijczycy.

3. Stowarzyszenie Stanisławowska Inicjatywa Sąsiedzka, oferta realizacji zadania pn. "Senior Ćwiczy”.

Celem projektu jest aktywizacja seniorek poprzez aktywny udział w warsztatach dostosowanych do danej  grupy wiekowej. W ramach inicjatywy odbędą się zajęcia rekreacyjno-sportowe w wymiarze 18 godzin oraz 6 godzin zajęć prozdrowotno –ruchowo-edukacyjnych, związanych z profilaktyką nietrzymania moczu.

Zajęcia rozpoczną się treningami o charakterze funkcjonalnym, ma to na celu poprawę codziennej egzystencji m. in. poprzez zwiększenie zakresu ruchomości w stawach, poprawę koordynacji ruchowej oraz siły i wytrzymałości mięśniowej.

Bezpośrednią grupą docelową uczestniczącą w projekcie będą seniorki z terenu Powiatu Legionowskiego.

Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu po 1 godzinie zegarowej. Udział w treningach jest bezpłatny. Termin rozpoczęcia zajęć od 11 września do 4 grudnia 2018 r. Ze względu  na komfort ćwiczących i ograniczenia lokalowe przewiduje się grupę ok. 10-12 osób. Dzięki udostępnieniu klimatyzowanej sali do ćwiczeń w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie Drugim uczestniczki będą miały okazję przekonać się, że systematyczna aktywność fizyczna stanowi niezbędny i niezastąpiony element zdrowego trybu życia. Program zajęć został tak opracowany, żeby każdy mógł swobodnie wykonywać ćwiczenia, również samodzielnie w domu. Trener oraz fizjoterapeuta, jako osoby wykwalifikowane i doświadczone w prowadzeniu zajęć z seniorami  posłużą podpowiedzą i radą oraz dostosują stopień trudności do indywidualnych potrzeb i kondycji uczestników oraz zaopatrzą w niezbędne materiały edukacyjne. W celu przeprowadzenia zajęć zostaną wykorzystane maty i przybory treningowe m. in. ciężarki, piłki obciążeniowe, podkładki Flow Tonic czy piłki softball. Zajęcia w kameralnym gronie stworzą szansę do integracji, wyposażą uczestnika w niezbędny zakres wiedzy w kwestii możliwości i konieczności aktywności ruchowej - w tym odpowiedniego sterowania mięśniami miednicy, służącej poprawie kondycji zdrowotnej.

Oferty złożono na podstawie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Zgodnie z zapisami wymienionej ustawy publikujemy treść ofert, z którymi można się zapoznać i w terminie 7 dni od publikacji wnieść do dokumentów swoje uwagi.

Pliki do pobrania: